Eyyübiye yapacak, açılışa Numan Kurtulmuş gelecek

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, alkol- madde bağımlısı bireylerin hayata tekrar kazandırılmasını amaçlayan YEDAM’a  (Yeşilay Destek Merkezi) verdiği desteklerden dolayı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan plaket aldı.  YEDAM’ın 3. Şubesinin Eyyübiye ilçesine kazandırılacağı müjdelenirken, açılışa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katılacağı belirtildi.

Eyyübiye yapacak, açılışa Numan Kurtulmuş gelecek
banner38

Yeşilay’ın bağımlılara ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psiko-sosyal destek verdiği YEDAM’ın 3. Şubesi Eyyübiye ilçesinde açılacak. Müjdeyi Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci verdi. 

Alkol/madde bağımlısı olan bireylerin hayata tekrar kazandırılması, günlük hayatlarını devam ettirirken hayat kalitelerinin yükseltilmesiyle sosyal hayata uyum sağlama sürecinde gerekli sosyal desteğin verilmesi ve kişinin temiz kalmaya teşvik edilmesini amaçlayan YEDAM’ın Cerrahpaşa’daki hizmet binasının açılışı, düzenlenen törenle gerçekleşti.

Açılış törenine, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Yeşilay ve YEDAM’a destek veren aralarında Rüştü Reçber, eşi Işıl Reçber, Muazzez Ersoy, Ece Vahapoğlu, Yeşilay Üyesi Burcu Çetinkaya Bucak’ın da bulunduğu birçok ünlü ile Yeşilay yetkilileri katıldı.

YEDAM’ın açılış töreninde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan, Yeşilay’a verdiği desteklerden dolayı plaket alan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’da bağımlı ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psiko-sosyal destek verecek olan YEDAM’ın 3. Şubesinin tüm masraflarının Eyyübiye Belediyesi tarafından karşılanacağını belirterek,” inşallah çok kısa zaman içinde 3. Şubemize ilçemize kazandıracağız" dedi.

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk; “Bugün burada ayrıca Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesinin desteğiyle YEDAM’ın Eyyübiye Şubesinin de bu ay içinde hizmete gireceğinin müjdesini vermek istiyorum. YEDAM Eyyübiye Şubemizin açılmasını sağlayan Eyyubiye Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci’ye de teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah diğer belediyelerimiz de Eyyübiye örneğinde olduğu gibi bu konuya gereken hassasiyeti göstereceklerdir” dedi.

 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başkan Ekinci’ye duyarlığından dolayı teşekkür etti ve Ekinci’ye teşekkür plaketi verdi.

YADEM Eyyübiye Şubesinin açılışına ise  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katılması bekleniyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 07:58
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15