Engelliler dernek çatısı altında birleşti

Engelli vatandaşlar, Siverek Belediyesinin desteğiyle bir araya gelip dernek açtılar.

Engelliler dernek çatısı altında birleşti
banner38

Siverek ilçesinde yaşayan engelli vatandaşlar belediyenin sağladığı destekle “ engeliler derneği’’ çatısı altında birleşti.

Belediye binasının önünde bulunan Yaşam ve kültür evinde kendilerine yer tahsis edilen engelliler derneğinin açılışına İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Belediye Başkan  yardımcısı Hasan Postacı engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Derneğin açılışında konuşan dernek Başkanı Feridun Şenateş ilçede yaklaşık 6 bin 500 engellinin yaşadığına dikkat çekerek şunları kaydetti ” Bir arda   olmak  sorunlarımıza  çözüm bulmak amacıyla bir derneğin çatısı altında  birleştik belediyemizin desteğiyle bu gün derneğimizin açılışınıyaptık. Bundan sonraengelli  arkadaşlarımızın ekonomik ve  sosyal sorunlarına çözüm bulmak için  projeler üretip  sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanmalarını sağlayacağız”

 

Belediye Başkanı Hasan Postacı belediye olarak her zaman  engelli  vatandaşların yanında   olduklarını  belirterek şunları kaydetti” acıma hissi ve merhamet   duygusuyla  belediye  olarak engelli kardeşlerimizin engellerini aşacak projeler  geliştirip  onların   yaşamda daha aktif  bireyler olması amacıyla çalışmalarımız devam edecek”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 11:38
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15