Büyükşehir'den öğretmenlere çevre bilinci eğitimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan 'Sıfır Atık' projesi ile ilgili protokol kapsamında öğretmenler ve okul idarecilerine yönelik Çevre Bilinci ve Eğitim Programı düzenledi.

Büyükşehir'den öğretmenlere çevre bilinci eğitimi

Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlatmış olduğu 'Sıfır Atık' projesi kapsamındaki eğitim seminerlerine devam ediyor.

Gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, duyarlı nesiller yetiştirmek adına Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Çevre Bilinci Eğitimi, Sıfır Atık ve Okullardaki Çevre Düzenlemeleri kapsamında öğretmenler ve okul idarecilere yönelik çevre bilinci eğitimi verildi. Eğitim programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürlüğü'nden Adem Ekinci, Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

 

"SIFIR ATIK PROJESİNİ ŞANLIURFA'NIN TAMAMINDA YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"

Eğitim programından önce konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımız, Çevre Şehircilik Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlatmış olduğu 'Sıfır Atık' projesini şehrin tamamına 13 ilçesine yaygınlaştırma kararı aldık. Büyükşehir Belediyemizin mevcut tüm binalarında atık kutularımızı bıraktık. Şimdi Kamu kurum ve kuruluşlara ve tüm okullarımıza atık kutularımızı bırakmayı planlıyoruz. İlçelerimizin en yoğun olan bölgelerine atık kutuları indireceğiz ve tüm topluma yaygınlaştırmayı planlıyoruz" dedi.

 

Program sonunda eğitim seminerine katılan öğretmenlere Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan bez çantalar ve katılım belgesi verildi.

AJANS URFA

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 12:32
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15