Birecik’te duraksız ‘modern ilçe’ hayali

Birecik’te yüksekokul önünde bulunan otobüs durakları beklemek ve oturmak dışında her türlü işleve hitap ediyor. Binlerce öğrenciye her sene ev sahipliği yapan ilçe otobüs duraklarının çürümesine göz göre göre göz yumuluyor. Çöpler ise hala toplanmayı bekliyor.

Birecik’te duraksız ‘modern ilçe’ hayali
banner38

Birecik’te otobüs durakları kimsenin umrunda değil, öyle ki modern ilçeye geçmek için adımlarını atan ve çalışmalarını hızlandıran Birecik Belediyesi, daha otobüs duraklarını yenileyemeden modern ilçe olmanın hayallerini kuruyor.

 

ÖĞRENCİLER AYAKTA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYOR

Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu yanındaki otobüs duraklarının hali içler acısı. Bünyesinde bir meslek yüksekokulu barındıran ilçe, öğrencilere gereken önemi vermiyor. Öyle ki yüksekokul yanında bulunan otobüs durakları kaderine terk edilmiş. Otobüs bekleyen öğrenciler ise durumdan oldukça şikâyetçi, kısaca okulun yanında durak var ama oturmak için değil.

 

MODERN BİR İLÇEYE DOĞRU…

 

Birecik Belediyesi modern bir ilçe yolunda adımlar atıyor. Üstelik ilçe belediyesi şehrin her yerine otobüs duraklarına bile “modern bir ilçeye doğru” yazılarını yazdırmış. Yüksekokul önünde duran ve oturmak, otobüs beklemek dışından her işe yarayan durakta bile bu yazı yazılmış. Öğrenciler ise, “modern ilçe olmak istiyorlar ama daha bir durağımız bile yok” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

 

ÇÖPLER TOPLANACAK MI?

 

Çöp konteynerlerinin etrafı ise çöplerle dolu. Öyle ki vatandaşlar, çöp dolu kaldırımlardan geçemez oldu. Belediyenin çöpleri toplanması bekleniyor. 

 

Ahmet CAN

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 11:57
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15