Bir isyan: "Başkanım bak yolumuza, bak hayatımıza!"

Eyyübiye İlçesi Hacıbayram Mahallesinde bulunan 3333. sokağın ne alt yapısı ne de üst yapısı bulunuyor. İmar dışı olduğu gerekçesiyle hiçbir çalışmanın yapılmadığı sokak kendi kaderine terk edilmiş.

Bir isyan:
banner38

Eyyübiye İlçesi Hacıbayram Mahallesi 3333. sokak adeta belediyenin unuttuğu sokak haline geldi. Dağ başında bulunan sokakta henüz yol yok! Görenleri hayrete düşüren ve adeta dağ başını andıran sokağın bağlı bulunduğu Hacıbayram Mahalle Muhtarlığı, yaşanan mağduriyeti belediye yetkililerine iletti ancak soruna çözüm bulunamadı. 

Eyyübiye'de kaderine terk edilmiş bir sokak var ki ne altyapı ne de üst yapı çalışmaları bu sokağa uğramamış. Aksine iddiaya göre belediye vatandaşlardan gelen şikayetleri de görmezden geliyor. 

Mahalle Muhtarı İbrahim Akdemir, sokağın ıslahı ve yol yapılarak sokak sakinlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için konuyu Eyyübiye Belediyesine taşıdıklarını, Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin gereken ne ise yapılacağını söylemesine rağmen ilgili müdürlerin duyarsız kaldıklarını ifade etti.

 

"BAŞIMIZDAN SAVDIK, SİZDE SAVIN..."

 

Eyyübiye Belediyesi'nin, Büyükşehir Belediyesi'nin altyapıyı yapması halinde üst yapısını kendilerinin yapacağını söylemesi üzerine Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduğunu aktaran Akdemir, iddiaya göre oradan da ŞUSKİ'ye yönlendirildi. 

Muhtar Akdemir ŞUSKİ'ye gittiğinde, kendisini gönderen kişiyi telefonla arayarak ŞUSKİ yetkilisi ile görüşmelerini sağladı. Telefonunda ses kaydı bulunan Akdemir, Büyükşehir ve ŞUSKİ yetkilileri arasında geçen konuşmayı daha sonra dinleyince adeta şok oldu. Çünkü Büyükşehir Belediyesinde görevli şahsın ŞUSKİ yetkilisine, ‘Başımızdan savdık, siz de başınızdan savacak şeyler söyleyip gönderin’ gibi ifadeler kullandığını duydu. 

Muhtar Akdemir, "Büyükşehir Belediyesinden beni ŞUSKİ'ye gönderen kişinin ŞUSKİ yetkilisine, başvuru yaptığım sokağın imar dışı olduğunu ve dolayısıyla bir şey yapılamayacağını söylediğini, bunun üzerine ŞUSKİ yetkilisinin ‘O halde buraya neden gönderdiniz?’ diye sorunca, ‘başımızdan savdık, siz de başınızdan savacak şeyler söyleyip gönderin’ anlamına gelecek şeyler söylediğine şahit oldum. Belediyelerimizde vatandaşa bu şekilde muamele eden kişilerin varlığı beni derinden üzdü" dedi. 

 

'MESELE İMAR İSE...'

Bu sokakta ikamet eden vatandaşların vergi verdiğini, elektrik, su faturası ödediklerini ve dolayısıyla hizmet alma hakları bulunduğunu dile getiren Muhtar Akdemir, "Mesele imar ise, Eyyübiye'nin çoğu yerinde imar olmadığı halde yolu var ve belediyenin imkanlarından yararlanırken, bu sokaktaki vatandaşlarımıza gelirken mi imar sorun oluyor?" diyerek tepki gösterdi.

Vatandaş yol bulunmayan sokak için çalışmaların yapılması çağrısında bulundu. Özellikle yaşlı ve çocukların dışarı çıkmak istedikleri düşüp yaralandıkları belirtildi. 

 

SOKAK SİT ALANINDA

Öte yandan yetkililer yaptıkları açıklamada, hem Büyükşehir Belediyesi hem de Eyyübiye Belediyesi'nin sokakla ilgilendiğini ancak bu semtin 'Sit Alanı'nda ve imara kapalı oluşu nedeniyle hizmet götüremedikleri bildirildi.  

 

Ali BAŞAK - Bilal KAPLAN / EYYÜBİYE - ÖZEL HABER

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 08:41
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15