BELSAN dolandırıcılığın acısını Urfalılardan çıkarıyor

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'da Ramazan Ayı gelmesine rağmen hala halk otobüslerine klima açma zorunluluğu getirilmedi. Geçtiğimiz dönem, yaklaşık 500 bin TL dolandırılan BELSAN'ın klimalardan mı tasarrufa gittiği merak konusu oldu.

BELSAN dolandırıcılığın acısını Urfalılardan çıkarıyor
banner38

Şanlıurfa, şuana kadar kırkikindi yağmurları sayesinde serin bir havayla karşı karşıya kalırken, Ramazan Ayı'nın başlamasıyla bunaltıcı sıcaklara maruz kalmaya başladı. 

Hava sıcaklığının her geçen gün artış gösterdiği kentte, özellikle oruç tutanlar sıcaklar nedeniyle biraz zorlanıyor. Susuzluğu en çok hissettiren alanların başında da toplu taşıma araçları geliyor. Ulaşımda toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların hem sıcak hava hem otobüsteki yoğunluk nedeniyle susuzluğu daha da artıyor.

Gözler ise otobüslerde klima açma zorunluluğu getirmesi gereken BELSAN'a çevrildi.

Geçtiğimiz yıl bir personelin zimmetine para geçirmesi sonucu yaklaşık 500 bin TL dolandırılan ve halka konuyla ilgili şeffaf bir açıklama yapmayan BELSAN'ın bu dolandırıcılığın acısını vatandaştan çıkardığı konuşulmaya başlandı.

"Zararı karşılamak için klima tasarrufu mu yapılıyor?" sorusu Ramazan Ayı dolayısıyla yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. 

AJANS URFA 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 08:11
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15