Akçakale'den "Engelliler Bölgesini Tanıyor" Projesi

Akçakale Belediyesi tarafından hayata geçirilen Engelliler Bölgesini Tanıyor Projesi kapsamında ilçede yaşayan engellilere Siverek gezisi düzenlendi.

Akçakale'den
banner38

Akçakale İlçe Belediyesi  "Engelliler bölgesini tanıyor" projesi kapsamında "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle ilçede bulan engellilere Siverek ilçesi gezisi düzenledi.

Geziye Umuda Engel Yok Derneği Başkanı Ahmet Efe Akdoğan ve dernek üyeleri katıldı. Takaron Vadisi, Nisibi Köprüsü,Tekne Turu, Paşa Konağı ve tarihi yerlerinde içinde olduğu Siverek gezisinde engelliler doyasıya eğlendi.

Siverek İlçe girişinde Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı  tarafından karşılanan Akçakaleli engeliler Siverek Belediyesi Sosyal Tesisi  Paşa Konağı'nda engelliler adına yemek verildi. 

Akçakale Umuda Engel Yok Derneği Başkanı Ahmet Efe Akdoğan  "Bu tip gezilere oldukça önem veriyoruz çünkü aramızda bırakın farklı ilçeye çıkmayı evinden çıkamayan arkadaşlarımız vardı. Dolaysıyla bölgeyi gezmek ve dışarıya açılmak adına bu programları yapıyoruz. Biz Siverek Belediye Başkanı Sayın Resul Yılmaz'a ve bu güne kadar 6 yıldır bizlere her türlü desteği veren Akçakale Belediye Başkanımız Sayın Abdülhakim Ayhan'a camiam ve dernek yönetimim adına teşekkür ediyorum" dedi.

 

Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı'da Akçakaleli Engellilerin ilçelerine yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Yeni yapılan bütün tesislerde, kaldırımlarda, şehrin her türlü ritminde ve ayrıntısında özelikle engellilerin de yaşama katılabileceği gerekli düzenlemelere elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz" dedi. 

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise ev sahipliğinden dolayı Siverek Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz'a teşekkür ederek tüm engellilere sağlıklı ve mutlu bir ömür diledi. 

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 08:39
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15