Akçakale'de Kültür Merkezi'nin temeli atıldı

Akçakale Belediyesi, engelli bireylerin de rahatlıkla hizmet alabileceği bölgenin en modern kültür merkezinin temelini attı.

Akçakale'de Kültür Merkezi'nin temeli atıldı
banner38

Akçakale Belediyesi tarafından ilçede ilk olma özelliğine sahip Kültür Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleşti.

Törene AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri ve Akçakaleli vatandaşlar katıldı.

 

“ŞEHRİMİZE YAKIŞAN BİR YAPI OLACAK”

 

Kültür Merkezi'nin 240 günde tamamlanıp halkın hizmetine sunulacağını belirten Ayhan, proje kapsamında ayrıca 3 bin 550 metrekare çevre ve yeşil alan düzenlemesi yapılacağını kaydetti. Kültür merkezinin; evlendirme memurluğu, nikâh salonu, 2 adet cep sineması, 20 kişilik atölye ve derslikler ile ilçenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan 750 kişilik konferans salonundan oluştuğunu söyleyen Ayhan, projenin, engelli bireylerin de hiçbir engelle karşılaşmadan hizmet alabilecekleri şekilde planlandığını dile getirdi. Ayhan, “Akçakale’mize böylesine önemli bir eser kazandırıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Şehrimize yakışan bir yapı olacak. Konferans salonu farklı etkinliklere ev sahipliği yaparken, atölye ve dersliklerde çeşitli kurslar düzenlenecek. Merkezimiz tamamlandığında kentin gelişimine çok önemli katkılar sağlayacak. Ayrıca, bölgenin tek ‘engelsiz’ kültür merkezi olacak” dedi.

Konuşmaların ardından kültür merkezinin temeli atıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 13:02
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15