8 Mart'ta anlamlı açılış

Akçakale İlçe Belediyesi, Ekinyazı Mahallesi’nde yaptırdığı Kadın Kültür Merkezi ve Kur’an Kursu’nun açılışını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdi.

8 Mart'ta anlamlı açılış
banner53

Belediyeden ayapılan açıklamaya göre; Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da önemli faaliyetler yürüten Akçakale Belediyesi, Ekinyazı Mahallesi’nde kadınların çeşitli kurslar görüp, boş vakitlerini faydalı bir şekilde geçirebilecekleri Kadın Kültür Merkezi ve Kur’an Kursu açtı. Açılışa, Ekinyazı Mahallesi’nin kadın erkek, genç yaşlı bütün sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

 

AÇILIŞ KURDELESİNİ BİRLİKTE KESTİLER

Açılış kurdelesini eşi Ayşenur Ayhan ile birlikte kesen Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Kadın Kültür Merkezi ve Kur’an Kursu’nun tüm mahalle sakinlerine hayırlı olmasını temenni etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde böylesine güzel bir hizmetin açılışını yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Ayhan, “Kadınlar çiçektir; annelerimizdir, bacılarımızdır, eşlerimizdir, kızlarımızdır. Ona göre davranmalı ve hiçbir zaman hor görmemeliyiz. Bizler artık kadına şiddet haberi duymak istemiyoruz. Bu vesileyle bir kez daha bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum” dedi.

 

 

KADINLAR GÜNÜ HEDİYESİ

Başkan Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan da açılışı yapılan merkezin, Ekinyazı Mahallesi’nde yaşayan kadınlara Kadınlar Günü hediyesi olduğunu söyledi.

Mahallenin kadınları ile tek tek ilgilenip sohbet eden Ayşenur Ayhan, onlara karanfil vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınlara günün anısına çanta hediye eden Ayhan, çocukları da oyuncak dağıtarak sevindirdi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 08:09
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15