"50 yıl ilerisini düşünerek çalışıyoruz"

Ceylanpınar'da yaklaşık 3 ay önce başlayan prestij cadde çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gece gündüz devam çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Menderes Atilla, 50 yıllık bir strateji ile çalıştıklarını belirterek, ilçeye güzel bir cadde kazandıracaklarını söyledi.

banner38

Ceylanpınar'da 3 ay önce başlayan prestij yol çalışmaları devam ediyor. 

İlçe NBelediye Başkanı Menderes Atilla çalışmaları yerinde inceleyerek ileriyi düşünerek kapsamı bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Atilla, "40-50 yıllık bir strateji izleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aksi halde hali hazırın üzerinde bir çalışma yapmadık. Genişletilmiş ve orta refüjlü güzel bir cadde çalışması yürütüyoruz. Tabi bu da kolay olmuyor. Eğer biz bu genişletme çalışmalarını, orta refüjlü, yolu kota getirme işlemlerini yapmamış olsaydık bu çalışmalar çoktan bitmiş olacaktı." diye konuştu.

Ceylanpınar'ın büyüyüp gelişen ve genişleyen bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Atilla, "İleride Suriye savaşı bittiği zaman ilçemizde bir sınır kapısı açılacak, ciddi bir araç trafiği olacak. Ayrıca TİGEM'in de ciddi bir araç trafiği oluyor. Ceylanpınar'ın kendisi artık eski Ceylanpınar değil, 83 bin resmi, Suriyelilerle beraber 170 bine yakın bir nüfusumuz var. Belediye olarak ileriyi de düşünerek bir çalışma sürdürüyoruz. Ceylanpınar'da sürdürdüğümüz bu çalışma Ceylanpınar'ın yaklaşık 50 yıllık geleceğine hitap edecek" şeklinde konuştu.

Çalışmaların süresinin uzadığını da belirten Başkan Atilla,"Kapsamlı bir çalışma sürdürdüğümüz için çalışmaların süresi uzadı. Hemşerilerimize de mutlaka rahatsızlık verdik. Onlar da verdiğimiz bu rahatsızlığı hoş görsünler. Çünkü bittiği zaman Şanlıurfa'nın ilçeleri içerisinde böyle bir giriş, böyle bir yolu olan başka bir ilçe olmadığını görecekler. Çalışmalar bittiğinde insanlar bir kasabaya girer gibi değil, bir metropole girer gibi girecek ve o duyguyu yaşayacaklar." dedi.

Çalışmalar kapsamında petrol istasyonunu yol genişletme çalışmasının içerisinde kalan ilçe esnaflarından Ahmet Uçar da Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek Ceylanpınar'ın her türlü hizmeti hak ettiğini söyledi.

Ceylanpınar'ın yapılan çalışmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, "Çalışmaların bize ne kadar zararı olursa olsun önemli olan Ceylanpınar'a yapılan hizmettir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 15:10
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15