Valilikten son dakika Siverek açıklaması!

Şanlıurfa Valiliği, Siverek’te yaşanan ve 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayın ardından bugün bir açıklama yaptı.

Valilikten son dakika Siverek açıklaması!
banner38

15 Haziran’da Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde meydana gelen olayda toplam 6 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayla ilgili olarak 3 kişi tutuklanırken, Şanlıurfa Valiliğinden yeni bir açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesinde 15 Haziran 2019 günü saat 09.00 sıralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle aynı aileye mensup taraflar arasında çıkan ve altı (6) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, altı (6) kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak, ilk andan itibaren gerekli müdahaleler yapılmış ve en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak kamuoyu bilgilendirilmiştir.

Büyük bir titizlikle adli makamların gözetiminde yürütülen adli soruşturma kapsamında bugüne kadar adliyeye sevk edilen üç (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine konmuştur. Hastanede tedavi altında olan diğer üç şüphelinin de durumları yakından takip edilmekte olup, sağlık koşulları uygun olur olmaz adli makamların önüne çıkarılacaktır.

Çeşitli basın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında dile getirilen, tarafsız ve bağımsız bir şekilde yürütülen adli ve idari soruşturmaya gölge düşürecek iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, bu tür iddialara itibar edilmemesi gerekmektedir.”

BİHA

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 13:13
YORUMLAR
zol
zol - 5 ay Önce

hilvan izollar bunlar zaten hesap almıyorlardı.bunlar ancak kadın öldürür.başka yere bulaşın başka aşire bakayım ancak korkaklar.

muzo izol
muzo izol @zol - 5 ay Önce

sen kimlerdensin adını soyadını ver sene

hak
hak - 5 ay Önce

eğer asıl suçlular yakalnmazsa devlet güven kalmaz.diğer izol köyleri tepkisiz kaldımı bir muhakak sizlerdide bulacak Allahın adaleti zülme sessiz kalma.suçlular video belli bazılar urfada saklanıyoır.

dogru
dogru - 5 ay Önce

bunların düşmanları zaten fazlaydı.kadınları öldürdüler onların aileleri düşman oldu.bakayım.ne kadar düşman korkaklar az kişi gördüler.bunlar sessiz kalma

aşir
aşir - 5 ay Önce

özellikle herkes kendi çöplüğünde bir yere bulaştınmı hesap yapacaksın.kimse haksız kimse kimseyi ezemez.onları gözlerinde büyüttüler devlet sosyal medya zenginlik.başka aşirete bulaşamaz bucak karakeçili kırvar beski şeyhanlı...

gungelir
gungelir - 5 ay Önce

Mazlumun öc aldığı gün, zalimin zulmünden daha ağır olacaktır....

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15