Vali Erin'den 'Silahlanma' açıklaması: Dur diyoruz!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yaptığı açıklamada, "İnsanların uzun namlulu silahlarla, tabancalarla dolaşmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Vali Erin'den  'Silahlanma' açıklaması: Dur diyoruz!
banner53

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kente Şanlı unvanının verilmesinin 35. yıldönümü nedeniyle yapılan törende önemli açıklamalarda bulundu.

Silahlanma konusuna değinen Vali Erin, "Silahlanmaya artık dur diyoruz" dedi.

Törene katılanlara seslenen Vali Erin, insanların uzun namlulu silahlarla, tabancalarla dolaşmalarına müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Birkaç gün önce altı vatandaşımızı kaybettik. Maalesef daha öncesinde yine kaybettiğimiz vatandaşlarımız var. Bu konuyla ilgili olarak, geldiğim günden beri Şanlıurfa’da kamu güvenliğinin tesis ve temininin garantisinin, kolluk kuvvetlerimiz ve silahlı kuvvetlerimizin kahraman evlatların olduğunu ifade ediyor, bu konuda 20 bin kilometrekarelik alanımızın tamamını emin ve huzurlu bir şekilde tutabileceğimizi ve tuttuğumuzu, bunu askerimiz ve polisimizin olağanüstü gayretiyle gerçekleştirdiğimizi ifade ediyor, silahlanmaya artık dur diye ifade ediyorum.

Destek verin. Gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde o silahı taşıma ehliyetine sahip olmayan, o duyarlılığı göstermeyen hiçbir özelliğe sahip olmayan insanların uzun namlulu silahlarla, tabancalarla dolaşmasına müsaade etmeyelim. Bu konuda eleştirilmekten rahatsız olmuyoruz. Ama verdiğimiz her bir silahın toplumda huzursuzluğa, o silahın kullanılması suretiyle insanlarımızın üzerinde baskı unsuru olarak tatbik edilmesini artık hazmedemez, kabul edemeyiz. Silah verilecek, şartları uygun olan kardeşlerimiz var. Bunlara hiçbir şey söylenmeden, teklif edilmeden bunun gereğini zaten yerine getiriyoruz. Kamu idaresi bu anlamda desteklerinizi, toplumda genel bir kampanya şeklinde silahların toplanmasını, özellikle uzun namlulu silahları taşıyan, farklı amaçlarla evinde ve işinde kullanan hemşehrilerimizden bu silahların toplanması gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum" sözlerine yer verdi.

Vali Erin'in bu sözleri törene katılanlardan büyük alkış aldı.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 17:22
YORUMLAR
Abdül
Abdül - 4 ay Önce

Sayın Valim.
Hem müsade etmeyin. Hem de bundan sonra kimseye taşıma ruhsatı vermeyin. Celalettin Güvenç'in yaptığı gibi...

Neytullah GÖRDAĞ
Neytullah GÖRDAĞ - 4 ay Önce

şanlıurfa,kızda son zamanlarda yaşanan hadiselerden dolayı Acilen kırsal ve mahallelerde merkezde Gönüllü KORUYUCU ADI ALTINDA VERİLEN UZUN NAMLULU SİLAHLARIN ACİLEN TOPLANMASI DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA VALİ BEYİ DESTEKLİYORUM SİLAHA HAYIRRR.

Esnaf
Esnaf - 4 ay Önce

sayın valimiz,e teşekür ediyorum silaha hayır.

sedat t
sedat t - 4 ay Önce

kırsal mahallelerde Gönülü koruyucu olarak Alınan sillahlar millet bir birine hava atıyor acilen TOPLANMALI.

H. Ateş
H. Ateş - 4 ay Önce

Emniyet jandarma Denetimleri Artırmalı Valimizi Destekli yorum. SiLAHA HAYIR.

IBRAHIM TATAR
IBRAHIM TATAR - 4 ay Önce

Silahlar toplansin polis ve jandarma denetimlerini artırsın. Kaçak silah bulunduranlar hakkında yasal islem yapılmalı

Atilla
Atilla - 4 ay Önce

kesinlikle toplanmalı sayın valimize Güvenimiz Tamdır.

Arısoğlu
Arısoğlu - 4 ay Önce

UZUN NAMLULU SiLAHA HAYIR iYİKİ VARSIN VALİM.


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15