Urfa'dan sert tepki: Şiddetle kınıyoruz!

MBH Şanlıurfa İl Başkanı Halil Ertan yaptığı açıklamada, görev başındaki Türk polisine hakaret ettiği iddia edilen ODTÜ öğrencileri ve CHP milletvekillerine tepki gösterdi. Ertan, “Asker bizimdir, polis bizimdir, devlet bizimdir, hükümet bizimdir” dedi.

Urfa'dan sert tepki: Şiddetle kınıyoruz!
banner38

Milli Beka Hareketinin (MBH) Şanlıurfa İl Başkanı Halil Ertan Rabia Meydanı’nda Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) olayla ilgili polislerin yanında olduğunu ifade eden bir basın açıklaması yaptı.
 


ODTÜ’de ağaç kesme eylemiyle öğrenci ve polislerin karşı karşıya geldiği olaya ilişkin olarak Ertan, “Polis kardeşlerimize 8 Temmuz 2019’da üniversite öğrencisi görev başındaki Türk polisine ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Ardından cereyan eden olayları yatıştırmak isteyen polis teşkilatı oradan geçen milletvekilinin hakaret mahiyetindeki tavırlarına maruz kaldı. Asker bizimdir, polis bizimdir, devlet bizimdir, hükümet bizimdir. İşte bu yüzden bizim adımız Büyük Türk Milletidir” dedi.
 


Polise destek pankartları ve afişleri taşıyan grup yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

AJANS URFA

YORUMLAR
M. Ali say
M. Ali say - 4 ay Önce

Siz odüt te yaşanan rantasal imarı haber yapma gereği duymuyorsunuz da odüt te bir vekilin yolunu kesip hakaret edenleri görmüyorsunuz orada kesilen yüzlerce doğa katliamı görmüyorsunuz ama kendilerini gündemde tutmak için üç beş yandaşın Urfa protestosunu görebiliyorsunuz

ahmet
ahmet @M. Ali say - 4 ay Önce

Bence bu sadece yerel bir haber olduğu için. Nöbetçi yandaşları herkes görmesini istemez misiniz?

re
re - 4 ay Önce

yalancının

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15