Urfa'da şehit düşen 9 aylık bebek ve kamu görevlisinin aileleri yürek dağladı!

Barış Pınarı Harekatında şehit olan Suriye uyruklu bebek ve kamu görevlisi, düzenlenen tören ile uğurlandı. Törende şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamazken, ailelerin ağıtları yürekleri dağladı.

Urfa'da şehit düşen 9 aylık bebek ve kamu görevlisinin aileleri yürek dağladı!
banner38

Barış Pınarı Harekatında Suriye uyruklu 9 aylık bebek ve Muhammed Omar Saar ve kamu görevlisi Cihan Güneş, harekatın ilk şehitleri oldu.
 Akçakale'de görev yapan Güneş ve ailesiyle sınıra komşu ilçede ikamet eden Saar, bugün kentte düzenlenecek tören ile uğurlandı. Tören, Haliliye İlçesi Cumhuriyet Caddesi Vilayet yanında düzenlendi.

 Törene, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, şehit aileleri, belediye başkanları, STK Temsilcileri, yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamazken, ailelerin feryatları yürekleri dağladı. Şehit çocuğunun tabutuna sarılan Suriye uyruklu anne ve Manisalı anne, ağıtlar yaktı.

 Tören esnasında açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Harekette yaralanan ailelerimize de acil şifalar dilerim" ifadelerini kullandı.

 Vali Erin'in açıklaması sonrası İl Müftüsü Mehmet Taştan da, dualar eşliğinde ailelere sabır dilerdi.

 Yapılan açıklamalar sonrası düzenlenen sonrası Suriye uyruklu bebek Saar Akçakale'ye, kamu görevlisi Güneş de GAP Havalimanından Manisa'ya uğurlandı.


Şehit Cihan Güneş:

24 Kasım 1988’de Manisa’nın Salihli ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Salihli’de tamamlayan Cihan Güneş, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun olduktan sonra Denizli’de vatani görevini yaptı. 2017 yılında Gelir idaresi Uzman Yardımcılığı sınavını kazanarak kamu görevine başlayan Güneş, 26 Aralık 2017’den itibaren Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı emrinde görev yapıyordu.

Cihan Güneş, Türk Silahlı Kuvvetlerince Barış Pınarı Harekâtının icra edildiği 10 Ekim 2019 Perşembe günü, Suriye tarafından teröristlerce Akçakale’ye atılan havan topu ve roket mermilerinin vücuduna isabet etmesi sonucu, harekâtın ilk şehidi oldu.

Şehit Muhammet Ömer Şaar:

Suriye’deki iç savaştan dolayı Türkiye’ye gelen muhacir bir ailenin çocuğu olarak 4 Aralık 2018’de Akçakale’de dünyaya gelen Muhammed Ömer Şaar, 6 kardeşin en küçüğü idi.

Barış Pınarı Harekâtının icra edildiği 10 Ekim 2019 Perşembe günü Suriye’den Akçakale’ye atılan havan topu ve roket mermisinin, kendisinin ve kardeşlerinin bulunduğu evlerine isabet etmesi sonucu harekâtın ilk bebek şehidi oldu. Olayda, küçük Muhammed ile aynı odada bulunan iki kardeşi de yaralandı.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 13:29
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15