Urfa'da görevli Uzman Çavuş'a 'sucuklu yumurtadan' hapis cezası!

Şanlıurfa’daki bir bölükte görevli Uzman Çavuş Levent Y. hakkında, askeriyeye ait erzak deposundan sucuk, yumurta, peynir aldığı gerekçesiyle disiplin soruşturması açıldı. Açılan soruşturma sonrası Uzman Çavuş'u haklı bulan vatandaşlar, komutanların oruç tutmaya karşı olduklarını kaydederek tepki gösterdi.

Urfa'da görevli Uzman Çavuş'a 'sucuklu yumurtadan' hapis cezası!
banner53

Şanlıurfa Suruç’ta bulunan 3’üncü Hudut ve Tabur Komutanlığı’na bağlı Karargâh ve Hizmet Bölük Komutanlığı’nda görevli birkaç asker, bölükte görevli mutfak tim komutanı Uzman Çavuş Levent Y. hakkında, bölük komutanı Üsteğmen H.İ.A.’ya şikâyette bulundu.

Üç er ve bir uzman çavuş, Levent Y.’nin erzak deposundan malzeme alarak sucuklu yumurta ve mangal yaptığını Üsteğmen A.’ya bildirdi.

Üsteğmen A. da ‘disiplinsizlik’ olarak değerlendirdiği olayla ilgili anlatılanlara dayanarak tutanak tuttu.

RAMAZAN AYI İÇİN GETİRMİŞTİM'

Savunması alınan Levent Y., tüm malzemeleri Ramazan ayında evinden getirdiğini kaydetti. Ramazan'da istikaktan güzel yemek çıkmadığı için getirdiğini belirten Levent Y., 2 ay sonra düğününün olduğunu kaydederek, böyle bir suçu işleyerek meslek hayatını riske atmayacağını aktardı.

6 AYDAN 3 YILA KADAR CEZA

Tutanak sonrası hazırlanan dosyanın bir örneği ise savcılığa gönderildi. Levent Y.’nin yargılamasının yapılması istenen Askeri Ceza Kanunu’nun ilgili maddesi ise 6 aydan 3 yıla hapis cezasını içeriyor.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Olay sonrası eleştiriler gelirken, Levent Y.'nin haklı olduğunu dile getiren vatandaşlar, komutanların Ramazan Ayında oruç tutmaya karşı olduklarını belirterek, tepki gösterdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 11:35
YORUMLAR
Hasan Demiral
Hasan Demiral - 4 ay Önce

Benim verdiğim verginin binde biri varsa helali hoş olsun adam alıp evinemi götürmüş kendimi yemiş askerlere yedirmis halkın vergisiyle alınan devletin malını devletin askeri yicek tabiki

Culhacı
Culhacı - 4 ay Önce

Çok güzel

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15