Urfa'da flaş iddia! 3 polis, ıssız bir yere götürüp...

Şanlıurfa'da gözaltına alınan iki kişi, karakol yerine ıssız bir bölgeye götürülerek dövüldükleri iddiasıyla polislerden şikayetçi oldu. O anları anlatan şahıslardan biri, "Bizim başımıza gelen başkasının başına gelmesin. Polisten böyle bir şey beklemezdik” dedi. 

Urfa'da flaş iddia! 3 polis, ıssız bir yere götürüp...
banner38

Olay, 17 Ağustos’ta Devteşti Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, 4 çocuk babası olan 37 yaşındaki Ramazan Çakmak, motosikletiyle 32 yaşındaki arkadaşı Sedat Demirer’i evinden aldı. İşyerine geçen ikiliyi gören polis aracı, iki şahsı ‘sağa çek’ anonsuyla durdurdu. Polis aracından inen 3 polis, iddiaya göre motosikletten inen Çakmak ve Demirer'i coplarla dövmeye başladı.

Daha sonra polis aracına bindirilen Çakmak ve Demirer, iddialara göre ıssız bir alana götürülüp, burada da dövüldü. Dayak olayının ardından adliyeye giden ikili, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Polislerin kendilerini hırsızlık ve uyuşturucu madde kullanmayla suçladıklarını söyleyen Çakmak, şu ifadeleri kullandı. 

“Polisler 3 kişiydi. Ben arkadaşımı motosikletimle alıp dükkânıma götürecektim. O sıra yolda siren sesi geldi. Siren sesinden sonra ‘Sağa çek’ anonsunu duyduk. Biz de motoru hemen sağa çektik. O sıra biz kimlik falan sormalarını beklerken arabadan iner inmez bizleri copla darp ettiler. Bize ters kelepçe yapıp dövmeye devam ettiler. Bir süre bizleri o halde bagaja koydular. Bagajda da bir süre dövdüler. Bunların hepsi olayın yaşandığı yerdeki güvenlik kamerasında da görülüyor. Şehir içinde dövdükten sonra bizi karakola falan da götürmediler. Dağa götürdüler. Orada bizi tehdit ettiler.”
 ÇAKMAK: POLİSTEN BÖYLE BİRŞEY BEKLEMEZDİK

Çakmak, “Ben de ‘Tabi ki hastaneye gideceğiz. Bir saattir bizi dövüyorsunuz’ dedim. O sıra orada bir polis de, “Arabanın arkasında uyuşturucu var. Onları ceplerine koyun. Bize de ‘niye dövdünüz’ diye sorarlarsa ‘üzerlerinde uyuşturucu yakaladık diye dövdük’ deriz” dedi. Ben de bizim hırsızlıkla uyuşturucuyla hiçbir alakamız yok dedim. Sonra bizim kelepçemizi söküp dağda bıraktılar. Biz de hastaneye gidip darp raporu aldık. 2 gün iş görmemezlik raporu aldık. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız. Bizim başımıza gelen başkasının başına gelmesin. Polisten böyle bir şey beklemezdik” dedi. 

DEMİRER: ÇOK KORKTUK 

Vücutlarından darp izi bulunan ve 2 günlük iş görmez raporunu aldıklarını ifade eden Sedat Demirer ise, “Bu yaşadığımız olaydan ötürü çok korktuk. Suçlu olsak ta olmasak ta böyle bir durumda karakola götürülmemiz gerekiyordu. Ancak bizi ıssız bir alana götürüp coplarla tekme tokat dövüp ardından suçsuz olduğumuzu anlayınca bizi orada bırakıp gittiler. Şikayetçi olmamak için çok sabır ettik ancak suçsuz yere darp edilmemiz bizleri çok üzdü bu yüzden bizi haksız yere gözaltına alıp ardından ıssız bir yerde darp edip bırakan polislerden şikayetçi olduk" diye konuştu.

AJANS URFA


 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 13:46
YORUMLAR
Mustafa tatlı
Mustafa tatlı - 3 ay Önce

Urfa Cumhuriyet savcıları derhal göreve il emniyet müdürü kamu oyuna ve urfa halkına açıklama yapmaya davet ediyorum bu konunun takipçisi olacaz

önemli
önemli - 3 ay Önce

sayın valim acil denetimler olursa.herkes keyfi davranmasın.eski belediye ilçe başkanı siyasi yönün kullanıp davalara müdahale etmesin..davalarda hak hukuk arıyoruz.eğer bizlerde kaba kuvvet değil Allah kullandırmasın.

Ahmet Ekim
Ahmet Ekim - 3 ay Önce

Yıllardır millete böyle kötü muamele yapıp dağa gönderdiniz ve hala milleti isyana yöneltiyorsunuz yazıklar olsun onların bulunup kazığa oturtulmaları lazım zor bişey değil.

Fatih kuş
Fatih kuş - 3 ay Önce

Olay araştırma ya değer. Polis mi suçlu yada bu Tekin olmayan kişiler mi suçlu. İddia çarpıcı fakat yalan beyan olabilir. ..

Kuş avcısı
Kuş avcısı @Fatih kuş - 3 ay Önce

Fatih Kuş, tekin birileri olmadıklarını resimden mi anladın. Sende resmini gönder bakalım tekin biri misin. Dünyada çeşitli mallar olduğunun canlı kanıtısın

Sinan
Sinan - 3 ay Önce

Yetkililer halkı bilgilendirmeli

Isimsiz
Isimsiz - 3 ay Önce

Caycinin yanındaki uyctutucu baronlarından yalancılar

Ahmet Ekim
Ahmet Ekim @Isimsiz - 3 ay Önce

@isimsiz ne olursa olsun karakola götürülüp ifaderi alınması lazım dağa götürüp dôvmekte eşkiyalıktır ben bu adamların öyle bisey yaptıklarına da inanmıyorum

Adalat sadece isim değil
Adalat sadece isim değil - 3 ay Önce

En bu adamları tanıyorum sadece işinde gücünde zararsız insanlar böyle insanlara bunu yapan yahudidir israillidir üzüldüm.

Kim
Kim - 3 ay Önce

bunu o çetelere bırakmayın sonunnakadar adaletle gidilmeli polis değil bunlar çete polis vatandaşa bitokat atmaya bile yetkisi yok suçluysa yakalar adalete teslim eder


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15