Urfa'da büyük tehlike! Gün be gün yanıyoruz

Şanlıurfa'da her geçen gün anız yangınlarının artmaya başlaması, vatandaşları da tedirgin etmeye başladı.  

Urfa'da büyük tehlike! Gün be gün yanıyoruz
banner53

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'daki yangınlar korkutmaya başladı.

Kentte, yaz mevsiminin gelmesiyle artan sıcaklar anız yangınlarını da peş peşe getirdi. Hemen hemen her gün Şanlıurfa'nın farklı bölgelerinde karşılaşılan yangınlar, vatandaşları da tedirgin etmeye başladı.

Dikkatsizlik ve çevreye gelişi güzel atılan sönmemiş sigara izmaritleri, kentteki kuru otları tutuşturmaya başladı. Yangınların git gide ormanlık alanlara kaymaya başlaması ise olası ağaçlık alanlardaki yangınları akıllara getirdi.

 Son olarak Karaköprü ilçesi Kazancıbedih Caddesi'ndeki boş arazide kuru otlar alev almaya başladı. Yanan kuru otların Orman Bölge Müdürlüğüne olan yakınlığı ise vatandaşların da tepkisini topladı.

Olası büyük yangınların önüne geçebilmek adına kuru otların temizlenmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkilileri bir kez daha göreve davet etti.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 18:11
YORUMLAR
AHMET SAĞIR
AHMET SAĞIR - 6 ay Önce

Orman fakiri urfa da kuru otlar temizlenmediği sürece mevcut bir avuç ağaçlık alanlarımızda küle dönecek. Allah. c.c. rahman süresinde ağaçlar ve bitkiler Allah c.c. zikreder. diye buyrulmaktadır.kuru otları ateşe verip karınca ağaçların yanmasına sebep olanlardan Allah c.c. birgün hesap soracaktır. çocuklar belki bilmeden bunu yapıyor ama büyükleri kendilerini uyaramıyorlar mı?

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15