Urfa'da bir kaldırım meselesi: Düşmemek elde değil!

Şanlıurfa'nın en işlek bölgesindeki kaldırım, vatandaşları çileden çıkardı. Kaldırımın kırık ve kaygan olması nedeniyle sık sık vatandaşların düştüğünü kaydeden esnaf, yetkilileri göreve davet etti.  

Urfa'da bir kaldırım meselesi: Düşmemek elde değil!
banner38

Olay, Şanlıurfa Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde meydana geldi.
 İddiaya göre, kaldırımın kırık ve yokuş olan kısmına ayağı takılan bir kadın, zemine düştü. Düşmenin etkisiyle sert çarpan kadın ayağını hareket ettiremeyince, çevredeki vatandaşlar durumu sağlık ekiplerine bildirdi.
 Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk müdahalesi yapılan kadının ayağında çatlak olabileceği tespit edildi. Ekipler tarafından Mehemt Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kadın, tedavi altına alındı.

 Yaşanan olay sonrası duruma tepki gösteren çevredeki esnaf, belediyeye isyan etti. Daha önce defalarca aynı durumun yaşandığını iddia eden bir vatandaş, şikayetçi olmalarına rağmen sorunun çözülmediğini öne sürdü.
 'GÜNDE 10 KİŞİ DÜŞÜYOR'

Olay anına şahit olan Hacı Ede, "Kadın yürüyordu, burada düştü ve ayağı burkuldu.  Kırıldığımı ne oldu bilmiyoruz. Günde belki 10 kişi düşüyor. Biz kaç sefer belediyeye telefon açtık, böyle bir olay oluyor dedik hiçbir şey olmadı. Yetkililerden cevap alamadık. Bizim talebimiz burası yapılsın ve vatandaşlar düşmesin" diyerek, şikayetini dile getirdi.
 Kaldırımın kırık olan kısmının düzeltilmesi ve kaygan zemin için merdiven talebinde bulunan vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. 

BİHA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 12:40
YORUMLAR
Sinan
Sinan - 1 hafta Önce

Belediyeler uyuyor oturup atıp tutmak yalan dolan soyleyeceginize iş görün

Urfali
Urfali - 1 hafta Önce

Kaldirimlarda insanlar yürüyemiyor. İsgal edilmiş zabita görev yapmiyor.. şov yapmayin hakiyla görevinizi yapin.. her şey göz önünde ......

butul
butul - 1 hafta Önce

Kimse iş görmez çünkü çalışan kimse göremedik malesef hepsi gösteriş yapıyor koltukta oturanlar nerde niye yapmıyorlar neyi bekliyorlar peki buyuksehir belediyesi niye yapmıyor neden oy isterken herşeyi yaparım ederim vaat verenler nerde peki hani çalışma göremedik

Fikret fiker
Fikret fiker - 1 hafta Önce

Urfali hak ediyor Urfa'ya bu hizmet fazla bile

Farklı
Farklı - 1 hafta Önce

Bazı insanlar hep eleştiri yapıyor. Kardeşim karanlığa kufredecegine bir mum da sen yak! Sen talebini en güzel şekilde dile getir ki belediye de iş yapsın. Belediye başkanları iyi insanlar. Sorun bizde. Biz talebimizi güzelce yapmıyoruz. Yazılı dilekçe verin. İmza toplayın, birlikte harekete geçin olumlu sonuç alırsınız. Öyle telefon açtık gelmediler demekle olmuyor.

Fiko
Fiko @Farklı - 1 hafta Önce

Neden belediyeye yazı yazmak aramak imza toplamak gereksin madem iyi insanlar zaten görevleri asgari olarak bunları yapmak neden işlerini hatırlatalım

Mslm cbn
Mslm cbn - 1 hafta Önce

Malesef yine hayal kirkligi belediye zabıta görevini yapmıyor caddeler seyar satıcılar Isportacilar dükkanlar tezgahlari kaldırım işgal etmiş zabıta geçiyor oralı değil yazık millet geçemiyor belediyecilik böylemi otobüs durakları güneşten durulacak gibi değil boşuna Vantilatör çalışıyor her tarafı açık güneş kavuruyor hiçbi bir yetkili göremiyor yazık yazık

Abdurrahman cakir
Abdurrahman cakir - 1 hafta Önce

Once belediyeyi.egitmek.lazim

Nabi
Nabi - 1 hafta Önce

Çok bile bu hizmet


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15