Urfa Barosu Diyarbakır'da... Doktor, avukat karısını öldürdü!

Diyarbakır'da avukat karısını öldüren doktorun mahkemesine Şanlıurfa Barosu da katıldı. Birçok baronunda hazır bulunduğu duruşmada sanık, "Basında hakkımda çıkan haberler de psikolojimi bozuyor. Savunma veremeyeceğim" dedi.

Urfa Barosu Diyarbakır'da... Doktor, avukat karısını öldürdü!
banner38

Olay, 19 Mayıs günü Diyarbakır'da devam etti.  

İddiaya göre, doktor Mesut Issı boşanma aşamasındaki avukat eşi Müzeyyen Boylu'yu iki çocuğunun gözleri önünde 14 kurşunla öldürdü.

'Tasarlayarak ve canavarca his ile öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan doktor Mesut Issı, bugün Diyarbakır 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.


URFA BAROSU DA KATILDI

Sabah saatlerinde yapılan duruşmaya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa Barosu'nnu yanı sıra Ankara, Sinop, Kırklareli, Adana, Şırnak, Mersin, Adıyaman, Kocaeli, Aydın, Erzurum, İzmir, Siirt, Trabzon, Gaziantep, İstanbul, Batman, Bursa, Van, Tekirdağ, Edirne, Bingöl, Bursa, Konya, Antalya baroları da katıldı.

BAROLARIN TALEBİ REDDEDİLDİ

Mahkeme heyeti, baroların müdahillik taleplerini reddederek, sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahillik talebini kabul etti.

"HABERLER PSİKOLOJİMİ BOZUYOR"

Avukatların savunmasının ardından söz alan sanık Mesut Issı, psikolojik tedavi gördüğünü kaydederek, "Psikolojim bozuk ama tedavim bitince sağlıklı beyan verebileceğim. Basında hakkımda çıkan haberler de psikolojimi bozuyor. Bu haberler devam ettikçe psikolojim düzelmeyecek ve savunma veremeyeceğim" dedi.

Mahkeme heyeti ise Issı'nın tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmanın 4 Kasım 2019'da görülmesine karar verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:17
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15