Tehlikeli yolculuk için ceza kesildi!

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde, öğrencilerin kültivatör üzerinde taşınması konusunda İl Jandarma Komutanlığından bir açıklama yapıldı. Açıklamada sürücü ve traktör sahibine ceza kesildiği, traktörün ise 7 günlüğüne trafikten men edildiği belirtildi.

Tehlikeli yolculuk için ceza kesildi!
banner53

9 Mart 2018 tarihinde traktör arkasında takılı kültivatör üzerinde öğrencilerin taşınması olayının ulusal ve yerel basında paylaşılması olayı ile ilgili olarak Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Yapılan soruşturma neticesinde olayın Karaköprü ilçesi Geçit mahallesinde ilköğretim okulunda eğitim öğretim gören Sarımlı mahallesinde ikamet eden bir grup öğrencinin olduğu öğrenildi. Öğrencilerin, hafta sonu olması nedeni ile servislerinin taşımacılık yapmamasından dolayı ders bitiminde Geçitli köyünden yaya olarak Sarımlı köyüne yürüdükleri esnada yoldan geçen ve sürücülüğünü A.Y isimli şahsın yaptığı 63 P.. plakalı traktörü durdurarak kültivatöre bindikleri ve köye gittikleri tespit edildi.

Bunun üzerine 63 P… Plakalı traktör sürücüsü A.Y hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 47/1-d maddesi (Trafik Güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak ve zorunluluk ve yükümlülüklere uymamak) gereği 108 TL idari para cezası işlemi, ayrıca traktörün yapılan sorgusunda da muayenesinin yenilenmediğinden dolayı traktör sahibi İ.Y hakkında da Karayolları Trafik Kanununun 34-a (Muayenesi Yapılmamış araçla Trafiğe Çıkmak) maddesi gereği 235 TL idari para cezası kesilerek muayenesinin yapılması amacıyla 7 gün trafikten men edildi.

Traktör sürücüsü ve traktör sahibine tarım araçları üzerinde insan taşınmaması hususunda gerekli uyarı ve ikazların yapıldığı da öğrenildi.

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15