Suruç'un komşusu Kobani'yi sel vurdu!

Suriye sınırında bulunan Suruç'un karşısındaki Kobani kentinde şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen selde 30 ev yıkıldı, araçlar su altında kaldı. Evsiz kalanlar çaresizlikle yaralarını sarmaya çalışıyor.

Suruç'un komşusu Kobani'yi sel vurdu!
banner38

Şanlıurfa'da Suruç'ta sele neden olan kırkikindi yağışları, ilçenin karşısındaki Suriye topraklarında da benzer manzaralara sebep oldu. Savaş döneminde yüzbinlerce kişinin Türkiye'ye gök ettiği bölgeyi, bu kez savaş uçakları değil sel vurdu. 

2014 yılında IŞİD kuşatmasıyla mücadele eden ve 2015'te IŞİD kuşatmasını kıran Kobani, savaş yaralarını saramadan doğal afetle karşı karşıya kaldı. Son bir haftadır yağan şiddetli yağmur nedeniyle birçok yerde sel meydana geldi. Felakette 30 ev yıkılırken, çok sayıda aracın da sulara kapıldığı öğrenildi. Ekinler de selden nasibini alarak talan oldu. 

Yüzlerce kişi yıkılan ve su basan evlerden kaçıp sokaklarda çaresizce beklemeye başladı. Sabah saatlerinde selin şiddeti ortaya çıkarken halk ve belediyenin el birliği ile yaralarını sarmaya çalıştığı öğrenildi. 

 (Kobani) Fotoğraf: Ranya Mihemed

 

Yağışlar Suruç'ta da etkili olup, sele dönüşüyor. İlçede dün gece sel nedeniyle binlerce dönüm arazi yine zarar gördü, ev ve iş yerlerini su bastı.

(Suruç)

AJANS URFA 

 /p>

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 11:15
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15