Sınırda patlama sesleri! Tünel açıyorlar

Suriye'nin kuzeyinde PYD’nin elinde bulunan Kobani ve Tel Abyad’da, Türkiye’den yapılacak olası bir askeri harekâta karşı tünel kazmaya devam ettiği belirtiliyor. Tünelleri açmak için kullanılan patlayıcıların sınıra yakın yerleşim alanlarında deprem hissi yarattığı ifade ediliyor.

Sınırda patlama sesleri! Tünel açıyorlar
banner38

Terör örgütü PYD’nin Münbiç ve Kobani ilçelerindeki tünel kazma faaliyetleri geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Yerel kaynakların aktardığı bilgiyi göre PYD, söz konusu iki ilçedeki mevcut tünelleri uzatmaya devam ederken, Türkiye sınırı hattındaki batıdan doğuya doğru Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye'de de tünel kazılarına devam ettiği ifade ediliyor. Örgütün, sınır karakollarının karşısına denk gelen Suriye topraklarındaki küçük yerleşimlerinde de tünel kazdığı kaydediliyor.

DEPREM HİSSİ YARATIYOR

Örgütün, Türkiye'nin, Fırat'ın doğusuna düzenleyeceği olası askeri harekata karşı hazırlık yaptığı ve bu yüzden tüneller kazdığı dile getirilirken söz konusu tünelleri açmak için kullanılan patlayıcıların seslerinin sınıra yakın yerleşim yerlerinde duyulduğu ve yakın bölgelerde depreme benzer sarsıntılara neden olduğu belirtiliyor.

İbrahim Halil Arslan-Adil Hilal/Akçakale-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 12:37
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15