Şanlıurfa'daki fabrikada yangın!

Şanlıurfa'daki bir tekstil fabrikasında akşam saatlerinde çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Şanlıurfa'daki fabrikada yangın!
banner53

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde akşam saatlerinde bir fabrikada çıkan yangın, vatandaşları korkuttu.

Mardin yolu üzerindeki Şair Nabi Kampüsü civarındaki fabrikada, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Tonlarca pamuğun olduğu fabrikadaki yangını fark edenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.
 


 

İhbarla olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri burada yangına müdahale etti. Büyükşehir Belediyesinin iş makinelerinin de destek olduğu söndürme çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alınırken, Casım Yıldız'a ait olduğu öğrenilen fabrikada büyük maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da fabrikada incelemelerde bulundu.
 


 

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Beyazgül, “Mardin Yolu üzerinde bir çırçır fabrikasında nedeni bilinmeyen yangın sonucu arkadaşlarımızla incelemelerde bulunduk.  İtfaiye ekiplerimiz ve Emniyete bağlı araçlarımız burada yangını kontrol altına almaya çalışıyorlar. İnşallah itfaiye ekiplerimiz yangını en kısa sürede kontrol altına alacaktır, işyeri sahibine geçmiş olsun temennisinde bulunuyoruz. İlçe Belediye Başkanları arkadaşlarımız ile burayız ve yapılması gerekenler hakkında gerekli talimatları veriyoruz” diye konuştu.

Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, “Şuanda haliliye ilçemizin sınırları içerisindeyiz bir çırçır fabrikamızın depo bölgesinde bilinmeyen sebeplerden dolayı bir yangın meydana gelmiş. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı, Büyükşehir Belediyemizin itfaiye araçları ve bizlerinde arazör araçları ile yangına müdahalede bulunduk” sözlerine yer verdi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 09:12
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15