Şanlıurfa'da iğrenç olaylar: 378 çocuk!

Şanlıurfa'da 2019'un ilk 6 ayında 12-16 yaş aralığındaki tam 378 çocuğun cinsel istismara uğradığı kayıtlara geçti.

Şanlıurfa'da iğrenç olaylar: 378 çocuk!
banner38

Şanlıurfa'da yüz kızartan tablo açıklandı.

Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, kentte tam 378 çocuğun cinsel istismara uğradığını söyledi.

Aktaş yaptığı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde 2019'un ilk ayında 287'si kız, 91'i erkek çocuk olmak üzere 378 çocuğun, pedofili ve enseste maruz kaldığını dile getirdi. Aktaş açıklamasında çocukların yaş aralığının 12-16 olduğunu belirterek, çocuklardan 21'inin ise hamile kaldığını aktardı.
 


Olayların yüzde 70’inin Akçakale, Harran ve Ceylanpınar ilçelerinde, yüzde 20’sinin Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü, yüzde 10’luk kısmın ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı öğrenildi.

Öte yandan hamile kalan 21 çocuğun doğum yaptığı, 378 vakanın 21'inin ise ensest olduğu aktarıldı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 14:19
YORUMLAR
Her kimsem
Her kimsem - 3 hafta Önce

Harran , akçakale ve ceylanpınar taciz olayların %70'i yaşanırken ilçe amir ve yöneticileri ne işlerle meşguller. Güvenlik görevlileri ne yapiyorlar? Yandaş kişilerden alınan bekçiler ne halt ediyorlar da çocuk tacizleri başını almış gidiyor. Bu 3 ilçede de arap asıllı vatandaşlar ağırlıklı 2 hatta 3 eşli evlilikler saçma kültürü oluşturdukları yetmiyormuş gibi bir de çocuk tacizleri kültürü mü oluşturmaya çalışıyorlar. En üst makamdakilerden en alt gövenlik görevlisine kadar görevini yapamayan istifa etsin. Çalışma pergormansı getirilmeli bunlara. Yoksa bunlar ne iş yapıyorlar. Çocuklarımızı sikağa bıramayacak mıyız?

Vatandaş
Vatandaş @Her kimsem - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun bu olayda bile görevlileri suçluyorsunuz bi dönün kim yapmış .diye bakın. eve kamera mi koysun devlet kimi kimden korusun evladı babadan mi kardeşten mi amcadan mi yapan yabancı değil yani başinizda failler

Öz urfalı
Öz urfalı - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun bunları yapanlar insan olamaz tek kelimeyle şerefsizler adiler

Celal öncel
Celal öncel - 3 hafta Önce

İnsanların yüz karası bunu yapanlar Lut kavminin artığı boylelerini hadım edeceksin ☢️☢️☢️☢️☢️☢️

Urfa
Urfa - 4 hafta Önce

Özellikle uyusturucu kullanan gençler var onlar küçük kızlara tecavüz sarkıntılık ediyor.eczanede çalışıyor hangi ilacın kafa yaptığını biliyor ilacı alıp sapiklasiyor

Vatan
Vatan - 3 hafta Önce

Annen uysuturucu kullanan sapiklasir.çünkü kafası ıyi değil.bunlarla dikkat dedin.eczanede çalışan genclerr bakın gözleri alti gözleri uyuşturucu hangi ilacı alıp kafa yapar biliyorlar.bunlarla dikkat edin.Urfa merkez eczanelere bakın.

Cemal
Cemal - 3 hafta Önce

%70 3 ilçe de olması düşündürücü...yazık toplumun çivisi çıkmış artık..

Zaza
Zaza - 3 hafta Önce

Aslında bilinç altında Urfalı genç nüfus çoğalmasın gençler evlenmesin diye yok Urfa'da çocuk istismarı var yalan ve abartılı evet çocuk istismarı var ama okadar fazla değil asıl çocuk istismarı İstanbulu da 13 16 yaşındaki kizlar metro metrobüs lerde nasıl istismar ediyor görün Urfalı halk bunlara fazla itibar etmeyiniz onların amacı Urfa'da nüfus artışı durdurmak anlayın artik

Son urfali
Son urfali @Zaza - 3 hafta Önce

Sende tacizi hak ediyorsun.

Zaza
Zaza @Zaza - 3 hafta Önce

Belki 5 6 7 yada 1yil erken evlenmiş insanları tecavüz cü diye tanıtanlarin amacı ne ozaman

Medeni İnsan
Medeni İnsan @Zaza - 3 hafta Önce

Nüfusunuzun artmasından gurur mu duyuyorsunuz? Çok samimi soruyorum çok çocuk yapmanızın tam olarak sebebi nedir, İstanbul dan görev sebebiyle Mardin e gittim, Urfa yı görme şansım oldu, öyle sokaklardan geçtim ki, sefalet içinde insanlar yoksul, şehir de iç içe geçmiş bir keşmekeş var, çocuğun karnını "insani standartta" doyurup, giydiremiyorsan, onu sevecek vakti ona ayıramıyorsan neden doğruruyorsun, bu bir başarı mı, sonra hem siz hem o çocuklar kalkıp Ankara, Adana, İzmir e göç ediyorsunuz, yani memleketinizde yaşamıyorsunuz...bu bir başarı mı??? Kedi de köpek de doğruyor..

siverek
siverek - 3 hafta Önce

Böyle bir şey nasıl olur kıyamet kopacak artık inşAllah yalan haberdir


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15