Mevsimlik dram Urfalı Rabia'yı Ankara'da buldu!

Şanlıurfa'dan Ankara'ya mevsimlik işçi olarak giden Rabia Yaşun, tarlada çalıştığı sırada böcek sokması sonucu zehirlenerek yoğun bakıma kaldırıldı. Aile, hastanede genç kızdan gelecek güzel bir haberi beklerken, kalacak yer sorunu için Urfa vekili Gülender Açanal devreye girdi.

Mevsimlik dram Urfalı Rabia'yı Ankara'da buldu!
banner38

Bir mevsimlik işçi dramı daha Şanlıurfalıları buldu.

18 yaşındaki Rabia Yaşun Eyyübiye'den Ankara'nın Beypazarı İlçesine kardeşleriyle beraber mevsimlik işçi olarak gitti. Bu sabah çalıştıkları soğan tarlasında çığlık sesleri yankılandı. Tarladakiler hemen genç kızın yanına koştu. Böcek yada akrep sokması şüphesiyle genç kız hemenilçedeki hastaneye kaldırıldı. Buradaki ilk müdahelenin ardından Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edilen genç kız yoğun bakıma alındı. Baba Halil Yaşun haberi alır almaz Ankara'ya gitti. Baba Yaşun hastanede genç kızdan gelecek güzel bir haber beklerken bir yandan da misafirhane olmadığı için kalacak yer derdine düştü. Kızının şuanda durumunun iyiye gittiğini belirten baba Yaşun "Sağolsunlar vekil danışmanları aracılığı ile kızım hakkında bilgi aldım. Durumu iyiye gidiyormuş ancak burada kalacak yerimiz yok" dedi. 

Baba Yaşun'un kalacak yer sorunu için AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal'ın devreye girdiği öğrenildi.

MEVSİMLİK DRAM BİTER Mİ?

Her yıl mevsimlik işçi olarak Türkiye'nin pek çok iline giden Şanlıurfalılar türlü zorluklarla karşılaşıyor. Kimi yollarda can veriyor, kimi tarlada Rabia gibi böcek sokmasından zehirleniyor, kimi kışın yağmurda yazında güneşin altında çadırlarda yaşamak zorunda kalıyor. Elleri çalışmaktan nasır tutan, ekmek parası için geride yaşlılarını hastalarını bırakan Şanlıurfalı ailelerin mevsimlik dramı ne zaman bitecek bilinmez ancak mecliste Urfa'dan 14 vekil bulunuyor. Gözler ise bu sorunun çözümü için Urfalıları yakından tanıyan ve soruna en çok hakim olması gereken 14 vekilde... 

Özlem ÇELİK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:16
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15