IŞİD liderinin ses kaydı ortaya çıktı!

Yeni bir ses kaydı paylaşılan terör örgütü lideri, militanlarına Türkiye'yi işgal etmeleri çağrısında bulunuyor.

IŞİD liderinin ses kaydı ortaya çıktı!
banner38

İngiliz Independent gazetesinin dün yaptığı özel haberle Musul'da saklandığını duyurduğu DAEŞ lideri Ebu Bekir El Bağdadi, sekiz aylık sessizliğini bir ses kaydıyla bozdu. Örgütün yayın organlarında Bağdadi'ye ait olduğu söylenen bir ses kaydı yayınlandı.

Reuters haber ajansının abonelerine duyurduğu gerçekliği henüz doğrulanamayan 31 dakikalık kayıtta, Musul operasyonunun başarısız olacağından emin olunduğunu söyleniyor ve DAEŞ üyelerine 'Türkiye'yi işgal edin' çağrısı yapılıyor.
Kayıttaki, Musul operasyonuna ilişkin bazı ifadeler şöyle;

"İslam Devleti'nin bugün sürdürdüğü büyük cihat ve giderek şiddetlenen bu savaş, zaferden bir adım ötede olduğumuza inancımızı artırıyor. Ninova halkı, 'Allah düşmanlarına" karşı sürdürdüğümüz cihadın zayıflamasına izin vermemeli."

31 dakikalık kayıtta, Türkiye için de ayrı bir bölüm var. Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen ses, DAEŞ üyelerine çağrı yaparak, "Artık nefretinizin ateşini Türk askerlerine boşaltabilirsiniz" cümlesini kullanıyor.

Kayıttaki Türkiye ile ilgili bir diğer bölümde ise, "Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın" ifadesi yer alıyor.

Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen kayıtta, örgütün intihar timlerine de çağrı bulunuyor, "İnanmayanların gecesini gündüze çevirin, topraklarında yıkım yaratın, kanlarının nehir gibi akmasını sağlayın" deniliyor.

Kayıtta, 'kafir' tabiri kullanılan Suudi arabistan'a da saldırı çağrısı var.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 06:54
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15