Haliliye'deki cinayette tutuklama kararı

Şanlıurfa’da şehir içi trafikte yaşanan keşmekeşlik geçtiğimiz günlerde bir can almıştı. Bıçaklı saldırı sonucu öldürülen Şahin Kurt’un trafikte gündüz tartıştığı şahısların gece kendisini bularak öldürdüğü anlaşıldı. Yakalanan bir şüpheli cinayeti tek başına kendisinin gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Haliliye'deki cinayette tutuklama kararı
banner38

Haliliye ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde meydana gelen bıçaklı cinayetin, gündüz trafikte yaşanan bir tartışma üzerine yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre 2 çocuk babası 43 yaşındaki Şahin Kurt, gündüz yoğun olan trafikte bir sürücü ile tartışma yaşadı. Kurt, olayın burada kapandığını sanırken, bindiği iş yeri servis aracından cep telefonu numarasını alan sürücü gece topladığı gençlerle birlikte kendisini arayarak belirlediği buluşma yerine çağırdı. Konuşmak için çağrıldığını sanan Kurt, evden çıkıp gittiği buluşma noktasında bir anda bıçakla ve sopayla saldıranların arasına düştü. Kim olduklarını bilmeyen kişilerin saldırısına uğrayan Şahin Kurt, götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

İFADESİNDE CİNAYETİ TEK BAŞINA ÜSTLENDİ

Polisler, olayın faili olduğunu belirlediği A.K. isimli şüpheliyi evine düzenledikleri operasyonla yakalayıp gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan ve işlediği cinayeti itiraf ettiği öğrenilen A.K., Şahin Kurt ile trafikte tartıştığı daha sonra Kurt'un kullanmış olduğu halı yıkama aracındaki telefonla kendisine ulaşıp olay yerine ikinci kez çağırıp bıçakladığını söylediği belirtildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.K., yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

 

ÖLMEDEN ÖNCEKİ TRAFİK UYARISI

Öte yandan Şahin Kurt’un ölmeden kaç saat öncesinde sosyal medyadaki hesabında yaptığı paylaşım olayın dramını ortaya koyacak nitelikte oldu. Kentte yapımı devam eden köprülü kavşaklar nedeniyle trafik tıkanıklığına dikkat çeken Kurt, “Aşağı çarşıdan Karaköprü’ye giden dost ve arkadaşlarım trafik çok yoğun mümkünse Abide ve Tugay önü kullanmayın kapalı kullananlara tavsiyem sinirlerinize hakim olun” şeklinde tavsiyede bulunduğu görüldü.  

Mustafa ARISÜT

 

HALİLİYE'DE BIÇAKLI SALDIRI

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 13:03
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15