Halfeti'de gözaltına alınanlara işkence iddiası!

Halfeti'de geçtiğimiz günlerde yaşanan çatışmanın ardından gözaltına alınan şahıslara işkence yapıldığı iddia edildi. Şanlıurfa Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından yapılan paylaşımda 12 kişinin işkence gördüğü öne sürüldü.

Halfeti'de gözaltına alınanlara işkence iddiası!
banner38

Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesinde geçtiğimize günlerde meydana gelen olayda, 1 polis şehit olmuş, 2 polis de yaralanmıştı. Yaşanan bu durumun ardından ilçede jandarma tarafından operasyonlar yapılırken, gözaltına alınanlara işkence edildiği öne sürüldü.

Şanlıurfa Barosu İnsan Hakları Merkezinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Suç duyurusundur! İşkence ulusal ve uluslararası mevzuata göre mutlak yasaktır. Halfeti ilçesinde gözaltına alınan 12 kişinin işkenceye uğradığı yönünde ihbarlar alıyoruz" ifadeleri yer aldı ve gözaltına alınanlara işkence edildiği öne sürüldü.

Sosyal medya hesabından fotoğraf da paylaşılırken, fotoğraftaki bölgenin, Bozova İlçesi olduğu iddia edildi. 

Yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi:

"Sonradan alınanlarla birlikte şuanda yaklaşık 35 kişi gözaltında bulunmaktadır. Avukatların müvekkilleriyle görüşmesine hukuka aykırı şekilde sınırlamalar getirilmiştir. Bir avukat birden fazla müvekkili olmasına rağmen sadece biriyle ve çok sınırlı süreyle görüştürülmektedir. Bazı şüphelilerin avukatlarıyla görüşmesi polis nezaretinde yapılmaktadır. İşkence yapıldığına ilişkin somut emareler bulunmaktadır. İşkenceyi bu coğrafyadan söküp atana dek hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. İşkence alanen işlenmektedir. Burasi bozova yaylak jandarmanın bahçesi."

İşte o tweetler:

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 12:27
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15