Gecekonducular 'Nemrut'un Tahtı'na kondu!

Eyyübiye İlçesindeki kaçak yapıları yıkmak için 'Nemrut'un Tahtı'nın yakınındaki bölgeye giden ekiplerle vatandaşlar arasında gerginlik çıktı. Bölgeye çevik kuvvet ekipleri gönderilirken, gözaltılar oldu.

Gecekonducular 'Nemrut'un Tahtı'na kondu!
banner38

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde gergin yıkım.

Nemrut'un tahtı olarak bilinin ve riskli olan bölgeye yakın bir yerde bulunan kaçak yapıların yıkımı için bölgeye giden ekiplerle vatandaşlar arasında gergin anlar yaşandı.
 


Selçuklu Mahallesindeki şelalenin yanında toplanan vatandaşlar, kaçak yapıları yıkmak isteyen ekiplere engel olmaya çalıştı. 
 


Yaşanan arbede sonrasında bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Yaşanan gerginlik nedeniyle trafik de kilitlendi.
 


Öte yandan vatandaşların da ellerinde sopalarla beklediği öğrenilirken, yaşanan olay nedeniyle gözaltıların olduğu ifade edildi.

 


Yıkım sırasında vatandaşlarla ekipler arasında tartışmalar çıktı. Bölgenin 1. derece sit alanı olduğunu aktaran ekipler yıkımı gerçekleştirmek zorunda olduklarını bildirirken, vatandaşlar ise ellerinde belgelerin olduğunu ve mahkemede görüşeceklerini kaydetti.

Uzun süren gerginliğin ardından ekipler, iş makineleri ile kaçak inşa edilen yapıları yıktı.

İŞTE O GERGİN ANLAR:


AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:35
YORUMLAR
Kamil boncuk karakeçili
Kamil boncuk karakeçili - 4 ay Önce

Neden 8:00 dk gösterilen daire tipi evin yıkımını çekmemişsiniz yoksa yıkamadilar mı orayı kamuoyunu aydınlatma ve herkese eşit muamele yapıldıysa oranın yıkım görüntüsünü de paylaşmanızı rica ederiz en kısa zamanda o yıkım alanınında keşif yapacağım yıkılmayan torpil geçilenler varsa bu video ile cimere bildireceğim bilginiz olsun

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15