Eyyübiye’de tehlikeli anlar! Olay yeri korku filmi gibi

Süleyman Şah Mahallesinde bir sokakta önce elektrik kablosu koptu. Başka bir kablo ise yanmaya başladı. Yerdeki kablonun etrafında çocuklar gezinirken, yanan kabloya bir vatandaşın su dökmesi dikkatlerden kaçmadı.

Eyyübiye’de tehlikeli anlar! Olay yeri korku filmi gibi
banner38

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Süleyman Şah Mahallesinde yüksek gerilimli kablonun kopması adeta korku filmi yaşattı.

3815’inci sokakta meydana gelen olayda önce elektrik kablosu koptu. Kablonun bir aracın yanına düşmesi adeta faciaya ramak bıraktı. Yerdeki kablo için hiçbir tedbir alınmazken sokaktaki çocuklar meraklı gözlerle yanan başka bir kabloyu izledi. Vatandaşların Dicle Elektrik ekiplerine olayı bildirmesine rağmen ekiplerin yaklaşık yarım saat sonra olay yerine geldiği iddia edildi.

SU DÖKEREK MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTI

Elektriğin kesilmediği yanan sokak lambasının ışığından belli olurken, yanan kabloya bir vatandaş kendi imkanlarıyla müdahaleye kalkıştı. Evinin yanından geçen ve yanan elektrik kablosuna bir vatandaş elindeki kova ile su dökerek müdahale etmeye çalıştı. Büyük tehlike arz etmesine rağmen mahalle sakinlerinin ve çocukların olayı sakin bir şekilde izlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Olay yerinde inceleme yapan Dicle Elektrik Arıza Ekibi, kabloya bir vatandaşın kanca attığını ve kopmanın bu sebeple meydana geldiğini iddia etti. Şans eseri olayda can ve mal kaybı olmazken mahalle sakinleri bu tür kopmaların sürekli yaşandığını, yetkililerin hiçbir müdahalede bulunmadıklarını belirtti.  

Yaşanan olay nedeniyle evinde bulunan bazı elektronik cihazların zarar gördüğünü belirten mahalle sakinleri, durumdan şikayetçi olduklarını belirtip gerekenin yapılmasını talep etti. 

BİHA

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 11:52
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15