Erdoğan için dev afiş astıran Urfalı FETÖ'cü çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dev pankart astıran Şanlıurfalı iş adamı Halil Güneş'in Zaman Gazetesi için yapılan eylemlere katıldığı ortaya çıktı. Güneş, "oradan geçiyordum" dedi ama elindeki gazeteyle yakalandığı foto tutuklanmasına yetti.

Erdoğan için dev afiş astıran Urfalı FETÖ'cü çıktı
banner38

Şanlıurfa'da düzenlenen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu ile kentin bir anda en büyük inşaat firması sahibi olan Halil Güneş tutuklandı.

2015 yılına kadar hem emlakçılık yapan hem de Zaman Gazetesi dağıtıcısı olduğu belirtilen Halil Güneş, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Şanlıurfa'da kentin en işlek bulvarındaki bilbordlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen afişler astırdı ama bu Güneş'in FETÖ'cü olduğunu gizleyemedi. 
 

ZAMAN GAZETESİ İÇİN EYLEMDE

Şanlıurfa Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Güneş'in Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğunu ve örgüte finansal kaynak sağladığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, Güneş'in 2015 yıllına kadar hem emlakçılık yaptığını hem de Zaman Gazetesi dağıtıcısı olduğunu tespit etti. 2015 yıllından sonra ise inşaat firması kurduğu belirlenen Güneş'in hızlı bir şekilde yükseldiği ileri sürüldü. Araştırmalar sonucu Güneş'in Zaman Gazetesi'ne kayyum atandığında yapılan sokak eylemlerine de katıldığına dair fotoğraflar da elde edildi.


 

ERDOĞAN İÇİN DEV AFİŞ

 

Darbe girişimi sonrası Abide Kavşağı'nda trafiğin en yoğun olduğu yere "Dünya beşten büyüktür, dik dur eğilme inananlar seninle" yazılı pankart ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek pankartı astırdı. 

Bununla da yetinmeyen Güneş gazete ve internet sitelerine ilan verdi. Güneş, Ajans Urfa'ya verdiği ilanı ise herhangi bir gerekçe göstermeden yarıda kesti. Daha sonra bunun nedeninin Güneş'in, Ajans Urfa'nın FETÖ'ye yönelik haberlerinden dolayı duyduğu rahatsızlıktan kaynaklandığı anlaşıldı.

 

ADALET YERİNİ BULDU

 

Fetullahçı Terör Örgütü için toplanan himmet paraları ile inşaat şirketi kurduğu ileri sürülen Güneş'i astırdığı dev afişler de gizleyemedi. Polis ekiplerince gözaltına alınan Güneş'in kendisine yönetilen suçlamaları ise kabul etmediği bildirildi. İnşaat şirketini emlakçılık yaparken sattığı daire paraları ile kurduğunu ileri süren Güneş'in Zaman Gazetesi için yapılan eylemlere katıldığı yönündeki fotoğraflar için ise "Tesadüfen oradan geçerken eylemlere katıldım" dediği belirtildi.

Şirketi MASAK tarafından incelemeye alınan Güneş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 08:58
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15