Dolandırıcılara dikkat! Barış Pınarı Harekatı'nı alet ettiler

Barış Pınarı Harekatı'nın ardından düşen havan mermileri nedeniyle boşaltılan ilçelerde askerlerin su ve erzağa ihtiyacı olduğu iddia edilip vatandaşlardan yardım istenmeye başlandı. Yetkililer böyle bir ihtiyacın olmadığını belirtti.

Dolandırıcılara dikkat! Barış Pınarı Harekatı'nı alet ettiler
banner38

Savcı ve polis adını kullanarak vatandaşı dolandıranlar bu kez dillerine Barış Pınarı Harekatı'nı doladı.

Türkiye'nin en uzun sınır operastyonu olan Barış Pınarı Harekatı 6'ncı gününe girdi. Harekatın ardından Akçakale, Ceylanpınar, Suruç, Birecik ve Nuısaybin'de düşen havan mermileri ve roketatarlı saldırılar nedeniyle aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu 18 sivil şehit oldu, 100'ü aşkın kişi yaralandı.

Olayların ardından özellikle Akçakale, Ceylanpınar ve Nusaybin'in yüzde 80 ninden fazlası boşaltıldı.

Sosyal medyada hem evsiz kalanlar hem de eğitime devam edecekler için dershanelerden yardım elleri uzatıldı. Bir yandan yardım için çabalar sürerken bir yandan da dolandırıcılar bu durumu fırsata çevirip vatandaşların iyi niyetini suistimal etmeye başladı.

Sosyal medya aracılığı ile Akçakale'de dükkanların kapalı olmasından dolayı askerlerin su ve erzak ihtiyacı olduğu belirtilip vatandaşlardan yardım talep edildi.

İşte o paylaşımlardan biri:
 


VALİ: BÖYLE BİR İHTİYAÇ SÖZ KONUSU DEĞİL

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Ajans Urfa'ya yaptığı açıklamada "Böyle bir ihtiyaç kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

Vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı tedbirli olmasını istendi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:07
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15