Bu vahşet Urfa’da yaşandı! İçiniz parçalanacak

Şanlıurfa’da çok havladığı için bir köpeği pompalı tüfek ile vuran adam, gözaltına alındı. Vatandaşlar köpeğin dakikalarca yardım beklediğini iddia ederek ilgisizlikten yakındı.

Bu vahşet Urfa’da yaşandı! İçiniz parçalanacak
banner53

Olay, Haliliye İlçesi Devteşti Mahallesinde yaşandı.

İddiaya göre sabah 06.00 sıralarında bir sokak köpeği, havlamaya başladı. Köpeğin sesinden rahatsız olan ve yaşlı olduğu iddia edilen kişi, pompalı tüfeğine eline aldı ve köpeğe ateş etti. Ön bacağından yaralanan köpek, acı içinde kıvranırken mahalle sakinleri hemen köpeğin yanına koştu. Bir bez parçası ile kanayan yere ilk müdahaleyi yapan mahalle sakinleri polis ve belediye ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine giden polis ekiplerinin yaşlı adamı gözaltına aldığı belirtilirken, köpeğin öylece bırakıldığı ve ekiplerin köpeğe müdahalede geç kaldığı iddia edildi.

Mahalle sakinleri  "Götürülmesi gereken köpekti, önceliğin köpeğe verilmesi gerekirdi" diyerek dert yandı.

Yaralı köpeğin vurulduğu ilk dakikalarda başını dik tuttuğu ancak dakikalar geçtikçe takati kalmadığı için yere uzandığı görüldü. Köpeği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tedavi için rehabilitasyon merkezine götürdü.

Bir çocuğun köpeğin başında beklemesi yürekleri daha da dağlarken, vatandaşlar şüphelinin hak ettiği cezayı almasını ve köpeğin bir an önce sağlığına kavuşturulmasını istiyor.

Özlem ÇELİK-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 20:27
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15