Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı ile Urfa-Suriye sınırında!

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar, Şanlıurfa- Suriye sınırındaki birliklerde incelemelerde bulunarak "Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

 Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı ile Urfa-Suriye sınırında!
banner9

 

 

 

 

Yeni yılın ilk günü Şanlıurfa'ya gelerek Süleyman Şah Türbesini ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Akar bu kez Genelkurmay Başkanı Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar ile Şanlıurfa'ya gelerek Suriye sınırındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

Bakan Akar ve üst düzey askeri heyet önce Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret ederek brifing aldı.

 

Ardından 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na giden heyet askeri yetkililerle bir toplantı gerçekleştirdi. Ardında sınır hattındaki askeri birlikleri dolaşarak, inceleme ve denetlemelerde bulunan Bakan Akar, Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan operasyonla ilgili "Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

 

'TERÖRİSTLER, YERİ VE ZAMANI GELİNCE GEREKLİ KARŞILIĞI BULACAK'

 

Teslim olmamaları halinde Menbiç ve Fırat'ın doğusunda teröristlerin kazdığı hendek ve çukurların sonları olacağını, asla kurtuluş şansları bulunmadığına dikkat çeken Bakar Akar, "Ne yaparlarsa yapsınlar teröristlerin herhangi bir kurtuluş şansı yok. Bunları mutlaka oradan defedeceğiz. Bunu teröristlerin ele başları anlamış bulunuyor. Beklentimiz bunların altındakilerin de bu hususu anlamaları ve bir an önce silahlarını bırakıp adalete teslim olmaları, evlerine dönmeleri. Aksi halde bunların hiçbir kurtuluşunun olmadığını defalarca söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Yeri ve zamanı geldiğinde bunlar gerekli karşılığı bulacaklardır" diye konuştu.

 

Cuma namazını Balıklıgöl Platosu'ndaki Dergah Camisinde kılan Bakan Akar, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Bakan Akar ve beraberindeki heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere camiden ayrıldı.

AJANS URFA 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 08:22
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15