Antep'te basıp, Urfa'da piyasaya sürdüler: 5 gözaltı

Kentte artan 'parada sahtecilik' olayları nedeniyle harekete geçen emniyet ekipleri, paraların Gaziantep'te basıldığını tespit etti. Yapılan operasyon neticesinde 5 kişi gözaltına alındı.

Antep'te basıp, Urfa'da piyasaya sürdüler: 5 gözaltı
banner38

Şanlıurfa'da Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğünden kalpazan çetesine büyük operasyon.

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri kentte "parada sahtecilik" suçlarının artması üzerine, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlattı. 

Yapılan çalışmalar neticesinde kentte piyasaya sahte para süren şüpheliler takibe alındı. Sahte paraların Gaziantep ilinde bir iş yerinde basılarak çevre illere dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs suçüstü yakalandı.

Yapılan aramada çok sayıda TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirildi.Şüpheli şahısların sahte para yanında yeni kimlik kartı, sürücü belgesi ve polis tanıtım kartları gibi her türlü resmi belgenin sahtesini tanzim ettikleri de yapılan çalışma sonucunda anlaşıldı.

Şüpheli şahıslardan A.Ç isimli şahsın sahte kimlik taşıdığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması, tehdit ve sahtecilik suçlarından toplam 19 adet suç kaydının olduğu ve 28 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasına istinaden arandığı tespit edildi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecek.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 12:28
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15