15 köy temizlendi... Teröristler camilere gizleniyor!

Barış Pınarı Harekatının üçüncü gününde 15 köy teröristlerden temizlenirken, terör örgütü üyelerinin de camilere gizlendiği aktarıldı.

15 köy temizlendi... Teröristler camilere gizleniyor!
banner53

'Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından paniğe kapılan teröristlerin, camilere gizlendiği ve buralardan saldırılar düzenlediği kaydedildi.

Teröristlerin, aynı zamanda insansız hava araçları (İHA) ve savaş uçakları ile görüntü alınmaması için bazı noktalarda lastik yakarak, karartma uyguladığı aynı zamanda sıkça yer değiştirip, gizlenmeye çalıştığı bildirildi. 


15 KÖY TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Havadan ve karadan ateş altına alınan teröristlerin kontrolündeki Tel Abyad ile Resulayn kentlerinin kırsalındaki 15 köy, güvenli hale getirildi. Teröristlerden kurtarılan köylerde tuzaklanmış patlayıcı olup-olmadığının kontrolü yapılırken, buralardaki terör örgütünün tahkimatları da tahrip edildi. Ele geçirilen köylerde teröristlerin sığınak ve tünel hazırlayarak, hem sızma girişimi hem de kaçış yolları planladığı, bazı köylerde ise PKK/YPG'li teröristlerin silah ve kamuflajlarını bırakarak, kaçtığı ortaya çıktı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 11:17
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15